Bu site bir Feyyaz Bilim ve Gelişim Derneği hizmetidir.
Bu sitedeki genel gayemiz, evrad ve ezkar okuyan mü'minleri bir araya toplayarak geniş bir hasenat havuzundan herkesin manevi istifade ve istifazasına medar olacak bir sistem oluşturmaktır.

Feyyaz kelimesi bol feyiz ve bereket veren anlamlarına gelmektedir. Feyyaz Bilim ve Gelişim Derneği; insanlara iman hakikatlerinin feyzini ve manevi bereketini ulaştırma gayesiyle 2002 yılında temelleri atılan bir ihya hareketinin adıdır.

Başlangıçta sadece Sorularla İslamiyet sitesinin planları ile başlanan bu hareketin ilk temelleri Erzurum Kültür Eğitim Vakfı bünyesinde atılmış, daha sonra İstanbul Suffa Vakfı’nın destekleri ile faaliyete başlanmıştır. Geçen zaman içerisinde bu ihya hareketi, faaliyetlerini Bilim ve Gelişim Derneği resmi çatısı altında devam ettirmiş, son olarak da görsel medya çalışmaları için Marmara Eğitim ve Kültür Derneği ile birleşerek Feyyaz Bilim ve Gelişim Derneği adını almıştır. Şu an hem internet hem de görsel ve işitsel medya çalışmaları ile hizmetlerine devam etmektedir.

Feyyaz Bilim ve Gelişim Derneği olarak amacımız; iman hakikatlerini ahirzamanın muhtaç gönüllerine ulaştırmaktır. Hedefimiz ise; bu amacımızı bütün dünya dillerinde gerçekleştirmektir.

Gayret bizden, muvaffakiyet Allah'tandır...